بایدها و نبایدهای ضدعفونی کردن گوشی موبایل

چطور موبایل و دستگاه دیجیتال را صدعفوونی کنیم که کمترین میزان آلودگی را داشته باشد؟
در ادامه به بررسی تعدادی از دستورالعمل های بهداشتی برای تمیز کردن سطوح دستگاه های دیچیتال، مایع های تمیزکننده، پد های تمیزکننده و مراقبت از دستگاه ها می پردازیم:

خیلی از میکروب ها و ویروس ها می توانند روی سطح موبایل زندگی کنند

تحقیقات اخیر dscout نشان می دهد که میانگین تماس با سطح موبایل برای کاربران عادی در یک روز به 2617 مرتبه می رسد و برای کاربران موبایل باز به 5427 مرتبه در روز هم می رسد.در حین اینکه شما به موبایل دست می زنید، دستان شما به صورت و چشمان شما نیز برخورد خواهد کرد و این مساله باعث پخش شدن میکروب ها و ویروس ها خواهد شد.

از آنجاییکه ماندگاری ویروس کرونا بر روی سطوح زیاد است، لازم هست که همچون شستشوی دست ها برای ضدعفونی موبایل هم درست و به شیوه صحیح عمل کنید.

بهترین راه تمیز کردن گوشی 

اکثر شرکت های بزرگ تولید کننده موبایل در دنیا همچون Apple و Samsung در دستورالعمل های خود به ضدعفونی با الکل 70 درصد اشاره کرده اند که در ادامه 4 گام مهم آنها را توضیح داده ایم:

     1. گوشی خود را خاموش و از برق جدا کنید

     2. دستان خود را با آب و صابون به مدت 20 ثانیه شستشو دهید تا میکروب و ویروس از طریق آنها بر روی سطوح منتقل نشود

     3. الکل 70 درصد را بروی دستمال بریزید و با آن موبایل را تمیز کنید. حتما توجه کنید نباید فشار زیادی هنگام کشیدن دستمال بر روی سطوح موبایل وارد شود که تاثیر مخربی بر نمایشگر و دیگر قطعات بگذارد.

     4. دقت کنید که رطوبت بر روی پورت های دستگاه باقی نمانده باشد

نبایدهای مهم:

 • از الکل بالای 70 درصد به هیچ عنوان استفاده نکنید

 • مواد تمیز کننده را هرگز مستقیم روی دستگاه اسپری نکنید

 • از مواد تمیزکننده صنعتی یا خانگی و یا سفید کننده ها استفاده نکنید. در برخی موارد مثل iPhone 5 و پایین تر از آن شرکت Apple استفاده از اسپری تمیزکننده شیشه را هم ممنوع کرده است.

 • اجزای گوشی را باز نکنید

 • استفاده از دستمال کاغذی برای تمیزکاری پورت ها می تواند خطرناک باشد زیرا بقایای آن در پورت می ماند و قطعه را معیوب می سازد.

دستمال میکروفایبر و یا دستمال های تمیز کننده لنز بهترین گزینه برای تمیزکاری محسوب می شوند.

حواستان باشد موارد فوق برای گوشی های موبایل است و استفاده از آنها برای تمیز کردن هیچ کدام از لوازم جانبی ها، هندزفری ها و سایر موارد توصیه نمی شود. الکل می تواند آثار مخربی بر مواد تهیه شده دستگاه های حساس لوازم جانبی داشته باشد.

ads

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Short Url Post

  مطالب اخیر